Koli Bandı
 • 45x100 Şeffaf Koli Bandı

  En:45mm-60mm

  Uzunluk:100mt

  Renk: Şeffaf-Kahverengi

  Ölçü: Farklı ölçülerde koli bandı mevcuttur

  Hafif temasla hemen yapışma

  Dayanıklı su geçirmez yapı.

  Yapıştırıldığı yüzeyleri kapatır ve yalıtım sağlar.

  Firmanıza özel baskılı ya da baskısız koli bant’ı ihtiyaçlarınızda albatros ambalaj olarak toptan ya da perakende alımlarda yardımcı olabiliriz

Koli Bandı Nedir?

Koli bandı, en sık kullandığımız paketleme ve ambalajlama ürünlerinden biridir. Bir yüzünde özel bir selüloz bulunan bu ürünler, paketleme ve ambalajlamanın dışında pek çok yapıştırma ihtiyacımıza da pratik çözümler sunar. Kullanıldıkları alanlarda basınca dayanıklı yüzeyler oluşturan bu ürünler, kolilediğimiz ürünleri dış etkenlerden korumamızı ve istediğimiz yere taşımamızı sağlar.

Farklı malzeme ve ebatlarda üretimi yapılan koli bantları hemen hemen tüm işletmelerin sabit giderleri arasındadır. İş hayatımızda sıkça kullandığımız bu ürünleri, taşınma işlerimiz sırasında da bolca kullanırız. Yerine göre sarma, yapıştırma veya paketleme işlerimizi kolaylaştıran bu ürünler arasındaki farklılıkları bilirsek ihtiyaçlarımıza en uygun koli bandını kolayca seçebiliriz.

İhtiyacınıza en uygun koli bandını seçmelisiniz.

Koli bantları her ne kadar birbirine benzese de aralarında bazı önemli farklar vardır. Koli bandı alışverişlerinizde, bu ürünleri kullanım amacınız esas belirleyici olacaktır. Ayrıca gönderi ve paketleme yapacağınız ürünlerin dayanıklılık süresi ve dış etkenlere karşı direncini de dikkate almalısınız. Ortamın iklim ve sıcaklık koşulları da bu bağlamda önemli bir noktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun koli bandını seçerseniz, gereksiz para ve emek kaybının önüne geçebilirsiniz.

Piyasada en yaygın üretimi yapılan koli bantları, 3(üç) başlık altında incelenebilir; hotmelt koli bantları, akrilik koli bantları ve solvent koli bantları.

Hotmelt Koli Bantları

Hotmelt koli bantları, sıcak eriyik tutkal teknolojisi ile üretilen bantlardır. Bu ürünlerin enleri 25-100mm kalınlıkları 30-50 mikron uzunlukları ise 40-100 metre arasında değişebilmektedir. Çevremizde sıkça gördüğümüz baskılı koli bantları, genellikle bu bantlardan üretilmektedir. 60 derece ısıya kadar dayanıklı olan bu bantları elinizle kolayca kopartabilirsiniz. Yüzeye uygulamak için fazla basınç uygulamanız gerekmez. Hava değişimlerine oldukça duyarlı olan bu ürünler, yüksek ısıya maruz kalmadıkları sürece 3-4 yıllık bir raf ömrüne sahiptir.

Hotmelt koli bantları, karton kolilerin yanı sıra naylon ve çeşitli plastikler üzerinde de kolayca kullanılabilir. Piyasada bol miktarda bulabileceğimiz bu ürünlerin fiyatı da oldukça düşük düzeylerdedir. Ülkemizde üretimleri ise yeterli miktarlarda olduğu için, bu ürünlerin ithalatı oldukça düşüktür. Hotmelt koli bandı üreticileri arasında yer alan yerli markalarda Vege, Astel ve Elba gibi markaların yanı sıra birçok firma bulunmaktadır.

Akrilik Koli Bantları

Akrilik yapıştırıcıdan üretilen akrilik koli bantları, naylon ve plastik yüzeylerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş bir koli bandı türüdür. Hızlı yapışma ve güçlü bir tutuculuk özelliğine sahip olan bu ürünleri elinizle kopartmanız oldukça zordur. Piyasada pek çok değişik modelde üretimi yapılan koli bandı kesme makineleriyle bu bantları kolayca kullanabilirsiniz. Bu bantlar naylon ve plastik yüzeylerde etkin sonuçlar verdiği gibi, genel paketleme ve ambalajlama işlerimize de uygundur.

Diğer taraftan, akrilik koli bantlarını ihtiyacınız oranında almanız daha doğru olur. Çünkü özel bileşimlerinden dolayı, stoklandıkları ortamlarda kötü kokuların oluşmasına neden olurlar. Ve bu ürünler, baskılı koli bandı için uygun özelliklere sahip değildir. Üzerinde şirket logonuzu taşıyan baskılı koli bandı yaptırmak istiyorsanız, tercihiniz hotmelt koli bandı olmalıdır.

Solvent Koli Bantları

Solvent koli bantları, doğadan elde edilen reçinenin solventle inceltilip film üzerine sürülmesiyle imal edilen koli bandı türüdür. Bu bantlar PVC yüzeyler ve soğuk zincir ürünlerin ambalajlanması için uygun özelliklere sahiptir. Diğer koli bantları ile karşılaştırıldığında, kalınlık ve uzunluk çeşitliliği çek fazla yoktur, fiyatları ise daha yüksektir.

Solvent koli bantlar da yine, baskılı koli bandı üretimi için uygun değildir.

Müşterilere doğrudan ürün gönderimi yapan bir firma iseniz şirketinizin logosunu taşıyan baskılı koli bantlarını tercih etmelisiniz. Çünkü bu bantlar, ürünlerinizi seri ve güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırmanıza katkı sağlar. Ve aynı zamanda da şirketinizin müşteriler nezdinde imajını yükseltir.

Video

Ürün Adı : Koli Bandı