Çelik Çember Çeşitleri
  • Çelik çemberler, endüstriyel ambalajlamada özellikle ağır endüstride, ürünün sıcak olarak ambalajlandığı demir çelik çemberleme, boru çemberleme, profil çemberleme, boru çemberleme, profil çemberleme, rulo çemberleme, saç dilme ve boy kesme tesislerinde ve özellikle yüksek mukavemetin sürtünme direncinin gerekli olduğu uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

    Çelik çemberler, metalürjik özellikleri yüksek soğuk haddelenmiş çeliklerden çok özel ısıl işlemlerden geçirilerek üretilmektedir. Üretim EN13246 normuna uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Çelik çemberler, endüstriyel ambalajlamada özellikle ağır endüstride, ürünün sıcak olarak ambalajlandığı demir çelik çemberleme, boru çemberleme, profil çemberleme, boru çemberleme, profil çemberleme, rulo çemberleme, saç dilme ve boy kesme tesislerinde ve özellikle yüksek mukavemetin sürtünme direncinin gerekli olduğu uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çelik çemberler, metalürjik özellikleri yüksek soğuk haddelenmiş çeliklerden çok özel ısıl işlemlerden geçirilerek üretilmektedir. Üretim EN13246 normuna uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Çelik çemberler, çok mukavemetli ve yüksek gergilere dayanıklıdır. Bu nedenle ürünlerinizin güvenle taşınmasını ve sevkini sağlamaktadır. Çelik çemberlerin keskin ve çapaklı kenarları özel yöntemlerle tamamen pürüzsüz hale getirilmektedir. Bu sayede çelik çemberler, kolay kullanım ve çelik çemberleme makinelerinde, sorunsuz çalışması için her türlü şartı yerine getirmektedir.

Çelik çemberlere uygulanan siyah ve çinko boyalar fırın boya prosesinden geçirilmektedir. Bu nedenle mükemmel korozyon direnci sağlamaktadır. Üç yüzey tipinde üretilen çelik çemberlerin tamamı vaks uygulamasından geçirilir. Böylece çelik çemberler, manuel çelik çember makineleri, ve havalı çelik çemberleme makinalarında, mükemmel gergi işlemi yapmasını sağlar.

Ağır yüklerin taşınması sırasında emniyeti sağlamak amaçlı çelik ambalaj çemberleri,özellikle gemilerde,konteynerlerde, tren vagonlarında, ve tırlarda kısacası birçok alanda araçlara ve birbirlerine bağlanmasında kullanılır.Çelik çemberin yüksek çekme mukavemeti ve uzama değeri sayesinde hareket halinde bile kopma ihtimalini minimuma indirerek yüklerinizin emniyetli olarak taşınmasını sağlar.

Çelik çemberler, manuel çelik çember makinelerinde tokasız, havalı çelik çember makinelerinde,çelik çember tokası ile yada tokasız kullanıma uygun bir çember türüdür.

ÇELİK ÇEMBER ÖLÇÜLERİ

ÖLÇÜ ( mm ) YÜZEY KALİTESİ   KOPMA KUVVETİ ( Kg ) Kg / Metre
         
  Mavi Boyalı    
12.7 x 0.50 x x 500 20
12.7 x 0.60 x x 600 16,7
16 x 0.50 x x 650 15,6
16 x 0.60 x x 760 13,3
19 x 0.60 x x 910 11
19 x 0.80 x x 1200 8,3
32 x 0.80 x x 2000 5

Video

Ürün Adı : Çelik Çember Çeşitleri